D.U.K

Kas organizuoja šią iniciatyvą? Kas už jos stovi?
Iniciatyvą “Milijonas ąžuolų Lietuvai” organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ “Milijonas ąžuolų”, jungianti grupę paprastų, aktyvių lietuvaičių, kuriems rūpi šiandienos Lietuva ir tai, kas liks mūsų ateities kartoms. Tai įvairių profesijų (Mama, kirpėja, IT specialistas, statybininkas, rašytoja, rinkodaros specialistas, urėdas, dėstytoja, dizaineris ir kt.) ir įvairaus amžiaus žmonės visoje Lietuvoje. Nei vienas iš projekto savanorių negauna jokio atlyginimo ir iniciatyvoje “Milijonas ąžuolų Lietuvai” savanoriauja laisvu nuo pagrindinių pareigų metu. Todėl prašome kantrybės ir supratimo skambinant, rašant laiškus.

Jeigu nesu rašytojas, kaip man parašyti istoriją apie ąžuolus?
Galbūt tu nesi rašytojas ar poetas, tačiau pasakojimų apie ąžuolus kūrimas yra puiki proga įsilieti į iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“vykdomą  misiją ir keliamas temas: „Kas man yra Lietuva? Ką ji man reiškia? Ką man reiškia būti lietuviu?“ Galima labai daug mąstyti ir kalbėti su savo vaikais, ugdytiniais apie protėvius ir jų palikimą, apie lietuvio šventą medį – ąžuolą, jo reikšmę Lietuvai, galima kalbėti ir apie milijonus: gilių, medžių, lietuvių, šeimų Lietuvoje, emigracijos. Prisėsk po ąžuolu, paklausk savo širdies, kas tau yra Lietuva ir pasakojimas pats ateis.

Kur man sodinti ąžuolą, jeigu prie namų neturiu vietos?
Šiuo metu derinamos vietos su savivaldybėmis ir bendruomenėmis, kuriuose bus galima pasodinti ąžuolus tiems, kurie neturi vietos nei prie savo namų, nei sodybose ar tėvų, senelių žemėje. Iki gegužės 6 d. bus paskelbtos visos vietos, kuriose tu galėsi pasodinti savo ąžuolą šį pavasarį. Jeigu esi aktyvus ir bendruomeniškas – kreipkis į vietinę valdžią, prašyk vietos ir organizuok savo bendruomenės talką ąžuolams sodinti.

Ar galiu pasodinti savo užaugintą ąžuolą ir jį užregistruoti?
Taip. Svarbu, kad visi pasodinti ąžuolai būtų daiginti iš lietuviškų gilių ir sodinami su intencija, ketinimu, galvojant apie iniciatyvos MĄL misiją: „Sodinti ąžuolus, susijungiant su savo esme ir gamta, bei siekiant atkurti savo ryšį su protėviais ir stiprinti šaknis su Lietuva.“ Taip pat sodinant labai svarbu, kad kiekvienas ąžuoliukas būtų pasodintas sąmoningai ir susikaupus, su gražiais palinkėjimais augalui, žemei ir tautai.

Jeigu Lietuvoje trūksta ąžuolų sodinukų, tai gal galiu palėkti į Lenkiją ir iš ten parsivežti?
Ne. Iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ misija yra sodinti TIK iš lietuviškų gilių daigintus ąžuolus. Visos gilės yra surinktos po senaisiais Lietuvos ąžuolais. Ateityje mes paskelbsime kur galima prisirinkti tokių gilių ir kur galima įsigyti iš jų daigintų ąžuolų sodinukų.

Ar tinka sodinti ąžuolus raudonais, smailais lapais, nes jie ne tokie lepūs, greičiau prigyja ir yra gajesni?
Ne, netinka. Iniciatyva „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ inicijuoja tik senųjų, paprastųjų ąžuolų sodinimą. Raudonlapiai ąžuolai yra invazinė, atvežtinė ąžuolų rūšis ir jie nustelbia senuosius Lietuvos ąžuolus. Sodindami paprastuosius lietuviškus ąžuolus siekiame atkurti švento lietuvio medžio reikšmę.

Ką reikia žinoti sodinant ąžuolus? Gal yra kokia nors sodinimo instrukcija?
Labai atidžiai perskaityk visą žemiau parašytą informaciją, o dar geriau, atsispausdink ją ir vežkis į ąžuolų sodinimo vietą.