Jau šį pavasarį visos Lietuvos mokymo įstaigos gali prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“, pasodindamos po ąžuolą ar kelis prie savo įstaigos.

  • Sukurk pasaką/legendą/poemą apie ąžuolus;
  • Užsiregistruok internetinėje svetainėje milijonasazuolu.lt nemokamam ąžuolui gauti;
  • Dalyvauk visuotinėje talkoje gegužės 13 dieną ir pasodink ąžuolus prie savo įstaigos;
  • Užregistruok pasodintus ąžuolus Milijono ąžuolų registre.

Štai tokius keturis žingsnius reikia atlikti norintiems prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietvai.“

Organizatoriai teigia, kad pasakojimų apie ąžuolus kūrimas yra puiki priemonė pedagogams įvesti ugdytinius į iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ keliamas temas: „Kas man yra Lietuva? Ką ji man reiškia? Ką man reiškia būti lietuviu?“ Galima labai daug kalbėti apie protėvius ir jų palikimą, apie lietuvio šventą medį – ąžuolą, jo reikšmę Lietuvai, galima kalbėti ir apie milijonus: medžių, lietuvių, šeimų Lietuvoje.

Iniciatyvos organizatoriai žada jau šį rudenį  mokymo įstaigas pakviesti rinkti giles, sodinti jas į  vazonus, kurti ąžuolų jaunuolyną ir dalyvauti edukacinėje veikloje „Ąžuolo gimimas ir gyvenimas“, o šį pavasarį ketina išdalinti mokymo įstaigoms arti tūkstančio ąžuolų. Visos įstaigos, savo teritorijoje turinčios laisvos vietos ąžuolams sodinti, gali registruotis ir gauti ąžuolą. Tereikia sukurti pasaką, legendą, padavimą ar poemą apie ąžuolus. Vertingiausi kūriniai bus atrinkti knygai “Milijono ąžuolų pasakos ir legendos”, kurią ketinama išleisti šių metų rudenį.

Pavasarinė registracija nemokamiems  ąžuolams gauti, vyks iki balandžio 30 dienos arba iki tol, kol bus išdalinti visi ąžuolai. Registracija vyksta čia:  Registracija nemokamiems ąžuolams gauti

Paskubėkite, ąžuolų kiekis ribotas!

Šių metų  pavasarinis visuotinis ąžuolų sodinimas vyks gegužės 13 dieną – Tarptautinės šeimų dienos išvakarėse.